O společnosti

O společnosti ARGOS ELEKTRO a.s.

Společnost ARGOS ELEKTRO, a.s. vznikla 23. 12. 1997 jako obchodní společnost zaměřená na velkoobchodní činnost v oboru elektroinstalačního materiálu. Tato společnost kontinuálně navázala na činnost sdružení "Pavel Balhar- sdružení podnikatelů", které vyvíjelo velkoobchodní činnost v tomto oboru již od roku 1992. 

Pro zlepšení služeb zákazníků a rozvoj svého podnikání zakoupila firma v roce 2000 nový skladový areál v Ostravě-Přívoze a přestavěla jej pro potřeby své obchodní činnosti na logistické centrum.

V roce 2003 dochází ke stěhování pobočky v Opavě do nového, vlastního obchodního areálu, který je kromě skladu především správním centrem a sídlem společnosti. V tomto roce také vzniká nová pobočka firmy v Krnově.

Rok 2005 se nese ve znamení otevření dvou dalších poboček a to v Pardubicích a Praze, což odráží snahu firmy o lepší zásobování firem v Čechách.

V lednu roku 2009 otevírá firma svou další pobočku v Jeseníku, která by měla sloužit firmám v nejbližším okolí a případně také v příhraničních částech Polska.

Poslední pobočky byly otevřeny v Novém Jičíně a Havlíčkově Brodě.Velkým stěhováním a změnou prošla pobočka v Ostravě na jaře 2014 do nového moderního logistického centra. To poskytuje jednak 25.000m2 skladový areál, ale i dostatek prostoru pro školení, prezentační dny a celkově příjemné a silné zázemí pro zaměstnance firmy i zákazníky.

Díky všem svým pobočkám je nyní firma schopna pokrýt potřeby firem nejen z Ostravska, ale celé republiky.

Společnost ARGOS ELEKTRO, a.s. si za dobu své činnosti získala široký okruh zákazníků a pevné postavení na trhu s elektroinstalačním materiálem v České republice. V současnosti společnost poskytuje ucelený sortiment elektroinstalačního materiálu, který z velké části nakupuje přímo od výrobců z celé Evropy. V posledních letech realizuje firma množství zakázek také na Slovensku a v Polsku a podílí se na dodávkách materiálu do dalších zemí EU.

Pro zvýšení úrovně prodeje a přístupu k zákazníkům, zajišťuje společnost průběžná školení svých pracovníků u dodavatelských firem. V prostorách jednotlivých poboček společnosti probíhají během roku také časté prezentace výrobců a dodavatelů, kteří seznamují zákazníky se svým sortimentem a novinkami.

Společnost ARGOS ELEKTRO, a.s. je v neposlední řadě také pořadatelem elektrotechnického veletrhu.

Společnost ARGOS ELEKTRO a.s. je držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001 2009 vydaného společností Systémové certifikace s.r.o.

Chcete nás kontaktovat?